ERJ-S14F6R80U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-S14F6R80U
Производителот
Panasonic
Опис
RES 6.8 OHM 1% 1/2W 1210 SMD
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08585
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-S14
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.8 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:-100/ +600ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR732ERTTD1R40F

SR732ERTTD1R40F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.4 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 660.414

$0.15142

TNPW12066K65FETA

TNPW12066K65FETA

Vishay / Dale

RES 6.65K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 417.710

$0.23940

CPF-A-0402B34K8E1

CPF-A-0402B34K8E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 34.8KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 770.891

$0.12972

RS73G2ATTD5900D

RS73G2ATTD5900D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

AA0603FR-072K61L

AA0603FR-072K61L

Yageo

RES SMD 2.61K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 7.800.312

$0.01282

RT1206BRC0742R2L

RT1206BRC0742R2L

Yageo

RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

RC1R0EA47R0KE

RC1R0EA47R0KE

Ohmite

RES SMD 47 OHM 10% 1W J LEAD

На залиха: 24.429

$4.91200

RMCF0603FT5R62

RMCF0603FT5R62

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.62 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD2371F25

RN73R2BTTD2371F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.37K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

TNPW060361K2BEEA

TNPW060361K2BEEA

Vishay / Dale

RES 61.2K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 939.849

$0.10640

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв