D55342E07B3B32RT5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
D55342E07B3B32RT5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$2.11700
Листови со податоци онлајн
D55342E07B3B32RT5 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1206
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.32 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RM10F2552CT

RM10F2552CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 25.5K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.333.333

$0.00750

ERJ-UP6F1503V

ERJ-UP6F1503V

Panasonic

RES 150K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 3.331.112

$0.03002

ERJ-PB6B3832V

ERJ-PB6B3832V

Panasonic

RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 303.030

$0.33000

RN73H2ETTD2083C25

RN73H2ETTD2083C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 208K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

RNCF0402DTC54R9

RNCF0402DTC54R9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 54.9 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.142.857

$0.01400

RN73H2ETTD4643B25

RN73H2ETTD4643B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 464K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

RK73H2ETTD22R0F

RK73H2ETTD22R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.607.503

$0.02772

RNCF0603DTE13K0

RNCF0603DTE13K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 13K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 769.230

$0.13000

AC0805FR-0754K9L

AC0805FR-0754K9L

Yageo

RES SMD 54.9K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 15.197.568

$0.00658

RCL1218931RFKEK

RCL1218931RFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 931 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 920.132

$0.10868

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв