RN73H2ETTD4753C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD4753C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 475K OHM 0.25% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.29565
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:475 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD1960F25

RN73R2ETTD1960F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

RN73R2BTTD53R6F50

RN73R2BTTD53R6F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 53.6 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

AC0805FR-0711K3L

AC0805FR-0711K3L

Yageo

RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 15.197.568

$0.00658

WR12W9R76FTL

WR12W9R76FTL

Walsin Technology

RES 9.76 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 13.531.799

$0.00739

TNPW0805240KDEEA

TNPW0805240KDEEA

Vishay / Dale

RES 240K OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 1.851.851

$0.05400

PTN1206E69R0BST1

PTN1206E69R0BST1

Vishay

RES SMD 69 OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

$0.58520

ERA-2ARC223X

ERA-2ARC223X

Panasonic

RES SMD 22K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 163.934

$0.61000

ERJ-P03F6812V

ERJ-P03F6812V

Panasonic

RES SMD 68.1 KOHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

RMCF2512FT31K6

RMCF2512FT31K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 31.6K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

$0.04744

D55342E07B59E0RTF

D55342E07B59E0RTF

Vishay / Dale

RES SMD 59K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 96.288

$1.14240

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв