RT1210WRB07267RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1210WRB07267RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 267 OHM 0.05% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.75122
Листови со податоци онлајн
RT1210WRB07267RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:267 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD7502A25

RN73H2ETTD7502A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

RT1210BRB071KL

RT1210BRB071KL

Yageo

RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 173.112

$0.57766

HRG3216P-57R6-B-T1

HRG3216P-57R6-B-T1

Susumu

RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 223.773

$0.44688

HRG3216P-3162-B-T1

HRG3216P-3162-B-T1

Susumu

RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 223.773

$0.44688

PHP00805H7150BBT1

PHP00805H7150BBT1

Vishay

RES SMD 715 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

ERJ-H3ED1781V

ERJ-H3ED1781V

Panasonic

RES 1.78K OHM 0.5% 1/6W 0603

На залиха: 3.168.567

$0.03156

RT1206WRB07340KL

RT1206WRB07340KL

Yageo

RES SMD 340K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 86.269

$1.27507

RN73H2ATTD2943B25

RN73H2ATTD2943B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 294K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RS73G1JTTD5113C

RS73G1JTTD5113C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 511K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RT0805DRE07154KL

RT0805DRE07154KL

Yageo

RES SMD 154K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

$0.01433

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв