MCW0406MD4702BP100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCW0406MD4702BP100
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES SMD 47K OHM 1/4W 0604 WIDE
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.19250
Листови со податоци онлајн
MCW0406MD4702BP100 PDF
 • серија:MCW AT - Precision
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:47 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 0604 (1610 Metric), 0406
 • добавувач уред пакет:0406
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERA-2ARB203X

ERA-2ARB203X

Panasonic

RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 140.845

$0.71000

ERJ-PA3D75R0V

ERJ-PA3D75R0V

Panasonic

RES SMD 75 OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

$0.02109

RMCF0603JT6R80

RMCF0603JT6R80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.8 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H2ARTTD6201F

RK73H2ARTTD6201F

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 4.460.303

$0.02242

WK73R2JTTE1243F

WK73R2JTTE1243F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 124K OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RC1210FR-07221RL

RC1210FR-07221RL

Yageo

RES SMD 221 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 5.125.576

$0.01951

RCP0505B430RGS3

RCP0505B430RGS3

Vishay / Dale

RES SMD 430 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 102.997

$0.97090

RK73H1HTTC2801F

RK73H1HTTC2801F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.8K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73G2ATTD3012F

RK73G2ATTD3012F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

ERJ-H3ED3002V

ERJ-H3ED3002V

Panasonic

RES 30K OHM 0.5% 1/6W 0603

На залиха: 3.168.567

$0.03156

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв