RMCF2010FT3K48

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF2010FT3K48
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 3.48K OHM 1% 3/4W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03795
Листови со податоци онлајн
RMCF2010FT3K48 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.48 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1ETTP1603B25

RN73H1ETTP1603B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 160K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN731JTTD1671C50

RN731JTTD1671C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.67K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RG3216V-5601-D-T5

RG3216V-5601-D-T5

Susumu

RES SMD 5.6K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 119.345

$0.83790

RN73R2ETTD1872F100

RN73R2ETTD1872F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

PLTT0805Z4591QGT5

PLTT0805Z4591QGT5

Vishay

RES SMD 4.59KOHM 0.02% 1/4W 0805

На залиха: 24.818

$5.23800

ERJ-P08F3601V

ERJ-P08F3601V

Panasonic

RES SMD 3.6 KOHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

$0.03069

RN73H1JTTD1800F25

RN73H1JTTD1800F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 180 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

CHP2512K75R0FNT

CHP2512K75R0FNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 18.676

$6.96080

ERJ-14NF6652U

ERJ-14NF6652U

Panasonic

RES SMD 66.5K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 416.666

$0.24000

RK73H1HTTC1803D

RK73H1HTTC1803D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 180K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 2.295.684

$0.04356

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв