RG1608N-152-W-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1608N-152-W-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 1.5KOHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.27930
Листови со податоци онлајн
RG1608N-152-W-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RPC0603JT270R

RPC0603JT270R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 270 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 4.460.303

$0.02242

CRCW060313K7FKEA

CRCW060313K7FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 13.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-UP3F60R4V

ERJ-UP3F60R4V

Panasonic

RES 60.4 OHM 1% 1.4W 0603

На залиха: 3.741.114

$0.02673

SG73P2BTTD513G

SG73P2BTTD513G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51K OHM 2% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

RNCF0805BTC4K12

RNCF0805BTC4K12

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.12K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

RNCS0805BTE332K

RNCS0805BTE332K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 332K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 1.346.801

$0.07425

ERJ-PB6B1211V

ERJ-PB6B1211V

Panasonic

RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 303.030

$0.33000

CSS2H-3920R-L500FE

CSS2H-3920R-L500FE

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 500 UOHM 1% 9W 3920

На залиха: 70.967

$1.55000

RCP0505B1K80GEC

RCP0505B1K80GEC

Vishay / Dale

RES SMD 1.8K OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 72.944

$1.50800

RMCP2010JT68K0

RMCP2010JT68K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 68K OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.840.264

$0.05434

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв