RNCF0603BTC205R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0603BTC205R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 205 OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04125
Листови со податоци онлајн
RNCF0603BTC205R PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:205 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73F2BTTD21R5F

RS73F2BTTD21R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.5 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

CRCW12181K50FKTK

CRCW12181K50FKTK

Vishay / Dale

RES SMD 1.5K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 669.209

$0.14943

MCR10ERTJ200

MCR10ERTJ200

ROHM Semiconductor

RES SMD 20 OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RQ73C1J63R4BTD

RQ73C1J63R4BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 63.4 OHMS 0.1% 0.15W 0603

На залиха: 136.986

$0.73000

RNCF1206BTE18R7

RNCF1206BTE18R7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 18.7 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.410.835

$0.07088

CRCW25124R30FKTG

CRCW25124R30FKTG

Vishay / Dale

RES SMD 4.3 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 836.540

$0.11954

ERJ-PB3B2702V

ERJ-PB3B2702V

Panasonic

RES SMD 27K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 434.782

$0.23000

RN73R1ETTP1521C25

RN73R1ETTP1521C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.52K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

CRCW0805392RDHEAP

CRCW0805392RDHEAP

Vishay / Dale

RES SMD 392 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RG3216V-9090-B-T5

RG3216V-9090-B-T5

Susumu

RES SMD 909 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 82.913

$1.32668

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв