SG73S1ETTP155G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S1ETTP155G
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.5M OHM 2% 1/8W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01691
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 MOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMCF0402FT47R5

RMCF0402FT47R5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 47.5 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD75R0A25

RN73H2ETTD75R0A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

RN73H2ETTD25R2F50

RN73H2ETTD25R2F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 25.2 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RCP0505B10R0GS2

RCP0505B10R0GS2

Vishay / Dale

RES SMD 10 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 72.944

$1.50800

RN73C1J57K6BTD

RN73C1J57K6BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 57.6 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 454.938

$0.21981

SMM02040C1829FB300

SMM02040C1829FB300

Vishay / Beyschlag

RES 18.2 OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 400.000

$0.25000

RN731JTTD1891B10

RN731JTTD1891B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.89K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 501.253

$0.19950

RN73R2BTTD1002C10

RN73R2BTTD1002C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 454.545

$0.22000

SMM02040C5762DB000

SMM02040C5762DB000

Vishay / Beyschlag

RES 57.6KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204

На залиха: 2.450.980

$0.04080

ERA-6AEB432V

ERA-6AEB432V

Panasonic

RES 4.3K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 322.580

$0.31000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв