RHC2512FT2R87

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RHC2512FT2R87
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 2.87 OHM 1% 2W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.34782
Листови со податоци онлајн
RHC2512FT2R87 PDF
 • серија:RHC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.87 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73B1ERTTP473J

RK73B1ERTTP473J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 47K OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 5.165.289

$0.01936

RNCS1206BKE54K9

RNCS1206BKE54K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 54.9K OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 1.041.666

$0.09600

ERJ-P08D3900V

ERJ-P08D3900V

Panasonic

RES SMD 390 OHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

WSK1206R0310FEA18

WSK1206R0310FEA18

Vishay / Dale

RES 0.031 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 297.619

$0.33600

Y11211K00000B0L

Y11211K00000B0L

VPG Foil

RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W J LEAD

На залиха: 19.988

$6.50370

ERJ-S14F80R6U

ERJ-S14F80R6U

Panasonic

RES SMD 80.6 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.164.822

$0.08585

RC1005F3093CS

RC1005F3093CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 309K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RS73F1JTTD3010F

RS73F1JTTD3010F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 301 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

D55342E07B5B11RT5

D55342E07B5B11RT5

Vishay / Dale

RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 51.960

$2.11700

ERJ-B2AJ751V

ERJ-B2AJ751V

Panasonic

RES SMD 750 OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 1.533.742

$0.06520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв