ERJ-P03D1021V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P03D1021V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 1.02 KOHM 0.5% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05235
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-P03
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.02 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERA-3VRB9762V

ERA-3VRB9762V

Panasonic

RES 97.6K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 609.793

$0.16399

RN73R2ATTD6342D50

RN73R2ATTD6342D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 63.4K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73H2BTTD17R2C50

RN73H2BTTD17R2C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.2 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

WK73R2HTTE680J

WK73R2HTTE680J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RNCF1206DKE1M00

RNCF1206DKE1M00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1M OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 1.488.095

$0.06720

RT0603BRC07182RL

RT0603BRC07182RL

Yageo

RES SMD 182 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 899.361

$0.11119

PWR4525W47R0JE

PWR4525W47R0JE

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 47 OHM 5% 2W 4525

На залиха: 163.452

$0.61180

CRCW080516R0FKTA

CRCW080516R0FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 16 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.672.149

$0.01763

RL2010FK-070R18L

RL2010FK-070R18L

Yageo

RES 0.18 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 931.098

$0.10740

RT0603DRE07422KL

RT0603DRE07422KL

Yageo

RES SMD 422K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 7.418.397

$0.01348

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв