TNPW06037K87BEEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW06037K87BEEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
1422
Единечната цена
$0.56000
Листови со податоци онлајн
TNPW06037K87BEEA PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.87 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD89R8F50

RN73H2BTTD89R8F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 89.8 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RS73F2BTTD6982D

RS73F2BTTD6982D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 69.8K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN73R1ETTP5620F25

RN73R1ETTP5620F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 562 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RG3216N-1023-D-T5

RG3216N-1023-D-T5

Susumu

RES SMD 102K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 716.075

$0.13965

M55342K08B12B0RWS

M55342K08B12B0RWS

Vishay / Dale

RES SMD 12K OHM 0.1% 0.8W 2010

На залиха: 8.895

$12.36600

ERJ-P08F7683V

ERJ-P08F7683V

Panasonic

RES SMD 768 KOHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

$0.03069

RN73H2ATTD3283F10

RN73H2ATTD3283F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 328K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 581.023

$0.17211

CRCW040243R2FKTD

CRCW040243R2FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 43.2 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

$0.01473

AT0603BRD074K87L

AT0603BRD074K87L

Yageo

RES SMD 4.87KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.305.483

$0.07660

ERJ-U3RD3092V

ERJ-U3RD3092V

Panasonic

RES 30.9K OHM 0.5% 1/10W 0603 SM

На залиха: 3.257.328

$0.03070

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв