CRCW12061K30FKEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW12061K30FKEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
CRCW12061K30FKEA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.3 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD2980F50

RN73R1JTTD2980F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 298 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RN73H2BTTD1560A05

RN73H2BTTD1560A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 156 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 148.887

$0.67165

AF1206FR-0756KL

AF1206FR-0756KL

Yageo

RES SMD 56K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.157.297

$0.01939

RK73H2BRTTD34R0F

RK73H2BRTTD34R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

$0.03278

CRCW02011K13FNED

CRCW02011K13FNED

Vishay / Dale

RES SMD 1.13K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ETTD15R2D100

RN73R2ETTD15R2D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

RK73G1ETTP6190C

RK73G1ETTP6190C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 619 OHM 0.25% 1/10W 0402

На залиха: 1.782.531

$0.05610

RN73R1ETTP6422D25

RN73R1ETTP6422D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.2K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.897.533

$0.05270

CRCW20108K20FKTF

CRCW20108K20FKTF

Vishay / Dale

RES SMD 8.2K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RN73H2ETTD3002D100

RN73H2ETTD3002D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв