TLR2BPDTD18L0F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TLR2BPDTD18L0F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 18M OHM 1% 1.5W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.31920
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:TLR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:18 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Metal Element
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.032" (0.81mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGV2512J620K

CRGV2512J620K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 620K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 1.071.352

$0.09334

D55342E07B5B62RTP

D55342E07B5B62RTP

Vishay / Dale

RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 9.700

$11.34000

RN73R1ETTP66R5C25

RN73R1ETTP66R5C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 66.5 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

AT1206DRD07174KL

AT1206DRD07174KL

Yageo

RES SMD 174K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.299

$0.18440

RN73H1JTTD4223D50

RN73H1JTTD4223D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 422K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RGC0805FTC53K6

RGC0805FTC53K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 53.6K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.681.818

$0.01760

ERJ-2RKD7153X

ERJ-2RKD7153X

Panasonic

RES 715K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.264.462

$0.01210

RN73H2BTTD4750D50

RN73H2BTTD4750D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 475 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

PLT1206Z5830LBTS

PLT1206Z5830LBTS

Vishay

RES SMD 583 OHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 19.253

$6.75200

CRCW25122K37FKEG

CRCW25122K37FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 2.37K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 256.410

$0.39000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв