RN73R2ETTD4272D10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD4272D10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.19817
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:42.7 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0805BRE07301RL

RT0805BRE07301RL

Yageo

RES SMD 301 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.646.090

$0.06075

RNCF1206BTC178K

RNCF1206BTC178K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 178K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.567.643

$0.06379

RN73R1JTTD4812C10

RN73R1JTTD4812C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 48.1K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 427.807

$0.23375

RN73H1JTTD68R1D25

RN73H1JTTD68R1D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68.1 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

SM4124FT301R

SM4124FT301R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 301 OHM 1% 2W 4124

На залиха: 275.862

$0.36250

RN73R2ETTD6800D25

RN73R2ETTD6800D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

ESR25JZPJ303

ESR25JZPJ303

ROHM Semiconductor

RES SMD 30K OHM 5% 2/3W 1210

На залиха: 2.203.613

$0.04538

SM4124FTR665

SM4124FTR665

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.665 OHM 1% 2W 4124

На залиха: 229.885

$0.43500

RT1206FRD0734KL

RT1206FRD0734KL

Yageo

RES SMD 34K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

RN73H2ATTD1070A10

RN73H2ATTD1070A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 107 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 254.874

$0.39235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв