RN73H2BTTD7061A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD7061A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 7.06K OHM 0.05% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.49875
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.06 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD1490D25

RN73R2BTTD1490D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 149 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73R2ATTD2461F25

RN73R2ATTD2461F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.46K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

TFCR0603-10W-C-23R2BT-1K

TFCR0603-10W-C-23R2BT-1K

Venkel LTD

RES 23.2 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.717.391

$0.03680

RGC1206FTC75K0

RGC1206FTC75K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 75K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.863.987

$0.02588

ERJ-U01F7152C

ERJ-U01F7152C

Panasonic

RES 71.5K OHM 1% 1/20W 0201 SMD

На залиха: 2.171.552

$0.04605

ERA-3VEB4221V

ERA-3VEB4221V

Panasonic

RES 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 903.668

$0.11066

CRCW120614R7FKTC

CRCW120614R7FKTC

Vishay / Dale

RES SMD 14.7 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.714.285

$0.01750

RN73H2ATTD5050F50

RN73H2ATTD5050F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 505 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

AA2010FK-073K6L

AA2010FK-073K6L

Yageo

RES SMD 3.6K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.226.843

$0.08151

PHP00805E52R3BST1

PHP00805E52R3BST1

Vishay

RES SMD 52.3 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв