WK73R3ATTE111J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WK73R3ATTE111J
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 110 OHM 5% 2W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.18492
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WK73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:110 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1005N-9092-D-T10

RG1005N-9092-D-T10

Susumu

RES SMD 90.9KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

$0.15362

MLF12FTC500K

MLF12FTC500K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 500K OHM 1% 1/2W MELF 0207

На залиха: 2.424.242

$0.04125

RK73G2BTTD6192F

RK73G2BTTD6192F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RG1608N-151-B-T5

RG1608N-151-B-T5

Susumu

RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 550.842

$0.18154

RN73R2ATTD8452D100

RN73R2ATTD8452D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 84.5K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

ERJ-U08F3322V

ERJ-U08F3322V

Panasonic

RES 33.2K OHM 1% 1/8W 1206 SMD

На залиха: 2.988.643

$0.03346

ERJ-HP6D3401V

ERJ-HP6D3401V

Panasonic

RES 3.4K OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

$0.04965

Y11691K00000T0L

Y11691K00000T0L

VPG Foil

RES SMD 1K OHM 0.01% 0.6W J LEAD

На залиха: 15.795

$9.49620

AA1206FR-078R45L

AA1206FR-078R45L

Yageo

RES SMD 8.45 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.787.949

$0.05593

RN73H2ETTD3121B10

RN73H2ETTD3121B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.12K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв