ERJ-H2RF1241X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-H2RF1241X
Производителот
Panasonic
Опис
RES 1.24K OHM 1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02882
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-H2R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.24 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCA12060D1270BP500

MCA12060D1270BP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 127 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 566.059

$0.17666

MCS04020C4753FE000

MCS04020C4753FE000

Vishay / Beyschlag

RES SMD 475K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 3.571.428

$0.02800

ERJ-HP6D52R3V

ERJ-HP6D52R3V

Panasonic

RES 52.3 OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

$0.04965

RT1206DRE0725R5L

RT1206DRE0725R5L

Yageo

RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.703.703

$0.02700

WK73R3ATTE111J

WK73R3ATTE111J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 110 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 540.774

$0.18492

RG1005N-9092-D-T10

RG1005N-9092-D-T10

Susumu

RES SMD 90.9KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

$0.15362

MLF12FTC500K

MLF12FTC500K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 500K OHM 1% 1/2W MELF 0207

На залиха: 2.424.242

$0.04125

RK73G2BTTD6192F

RK73G2BTTD6192F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RG1608N-151-B-T5

RG1608N-151-B-T5

Susumu

RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 550.842

$0.18154

RN73R2ATTD8452D100

RN73R2ATTD8452D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 84.5K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв