SG73S2ETTD2551D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S2ETTD2551D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.55K OHM 0.5% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06391
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.55 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1210CRE075K1L

RT1210CRE075K1L

Yageo

RES SMD 5.1K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 616.903

$0.16210

CHP2512K12R0DBT

CHP2512K12R0DBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 18.353

$7.62780

ERJ-1GNF3651C

ERJ-1GNF3651C

Panasonic

RES SMD 3.65K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RG1608P-7152-B-T5

RG1608P-7152-B-T5

Susumu

RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.758.705

$0.05686

RN73C2A30R1BTDF

RN73C2A30R1BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 280.497

$0.35651

ERA-2VEB4531X

ERA-2VEB4531X

Panasonic

RES 4.53K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 936.329

$0.10680

CRCW0805154KFKTA

CRCW0805154KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 154K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.672.149

$0.01763

RMCF1210FT9K09

RMCF1210FT9K09

Stackpole Electronics, Inc.

RES 9.09K OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 5.268.703

$0.01898

RNCF0805DTE68K0

RNCF0805DTE68K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 68K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 769.230

$0.13000

AF2010JK-07300KL

AF2010JK-07300KL

Yageo

RES SMD 300K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 1.168.497

$0.08558

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв