M55342K03B2B98RWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342K03B2B98RWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 2.98K OHM 0.1% 1/5W 1005
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$10.62000
Листови со податоци онлајн
M55342K03B2B98RWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1005
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.98 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Nonstandard
 • добавувач уред пакет:1005
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0603DTC18R7

RNCF0603DTC18R7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 18.7 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 6.666.666

$0.01500

RN73R2BTTD90R9D50

RN73R2BTTD90R9D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 90.9 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

ERJ-U08J820V

ERJ-U08J820V

Panasonic

RES 82 OHM 5% 1/8W 1206 SMD

На залиха: 4.494.382

$0.02225

RN73R2ETTD6903C25

RN73R2ETTD6903C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

TNPW0603160RBECN

TNPW0603160RBECN

Vishay / Dale

RES 160 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 272.420

$0.36708

SM2615FT57R6

SM2615FT57R6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 57.6 OHM 1% 1W 2615

На залиха: 234.962

$0.42560

SR732ERTTDR270F

SR732ERTTDR270F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 270M OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 512.610

$0.19508

ERJ-1GNF97R6C

ERJ-1GNF97R6C

Panasonic

RES SMD 97.6 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD20R5F100

RN73R2ATTD20R5F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.5 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RG1608P-3741-W-T5

RG1608P-3741-W-T5

Susumu

RES SMD 3.74K OHM 1/10W 0603

На залиха: 596.729

$0.16758

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв