RN04B1003CT10-50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN04B1003CT10-50
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPU08051K15BZEN00

TNPU08051K15BZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 107.503

$0.93020

RK73H2BRTTD3301D

RK73H2BRTTD3301D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 0.50% 1/4W 1206

На залиха: 2.034.174

$0.04916

MMP100FRE165R

MMP100FRE165R

Yageo

RES SMD 1% 1W MELF

На залиха: 1.018.537

$0.09818

RN73H2ETTD1273F10

RN73H2ETTD1273F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 127K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

Y44870R01000F9W

Y44870R01000F9W

VPG Foil

RES 0.01 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 34.702

$3.45800

RN73H2ATTD2002A10

RN73H2ATTD2002A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 254.874

$0.39235

RT0805FRD0718R2L

RT0805FRD0718R2L

Yageo

RES SMD 18.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.570.302

$0.01522

RS73F2ATTD1623B

RS73F2ATTD1623B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 162K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

WK73R2JTTE22R1F

WK73R2JTTE22R1F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.1 OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

TNPW12062K80FHTA

TNPW12062K80FHTA

Vishay / Dale

RES 2.8K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 417.710

$0.23940

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв