ERJ-H2CF8R66X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-H2CF8R66X
Производителот
Panasonic
Опис
RES 8.66 OHM 1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03751
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-H2C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.66 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:-100/ +600ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S1ETTP164G

SG73S1ETTP164G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 160K OHM 2% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RN73H2ATTD1020D50

RN73H2ATTD1020D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 102 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

PHP00805H6730BST1

PHP00805H6730BST1

Vishay

RES SMD 673 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RN73H2BTTD2870B50

RN73H2BTTD2870B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 287 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN73R2ETTD4070C25

RN73R2ETTD4070C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

RN73R2ATTD1292F50

RN73R2ATTD1292F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.9K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RMCF0603JTR100

RMCF0603JTR100

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.1 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 3.030.303

$0.03300

SR73W3ATTE1R37F

SR73W3ATTE1R37F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 450.227

$0.22211

RN73H1ETTP86R6C50

RN73H1ETTP86R6C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 86.6 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

AT0603DRE0714RL

AT0603DRE0714RL

Yageo

RES SMD 14 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 4.115.226

$0.02430

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв