CRCW12063M00JNTA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW12063M00JNTA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 3M OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01683
Листови со податоци онлајн
CRCW12063M00JNTA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3 MOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR0805-JW-103ELF

CR0805-JW-103ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ETTD4320D25

RN73R2ETTD4320D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RN73H1ETTP1212B50

RN73H1ETTP1212B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.1K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

PTN1206E1004BST1

PTN1206E1004BST1

Vishay

RES SMD 1M OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 67.073

$1.64000

RN73R2BTTD4121C50

RN73R2BTTD4121C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.12K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

TNPW1206300RBETY

TNPW1206300RBETY

Vishay / Dale

RES 300 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

RN73H2ATTD4930B10

RN73H2ATTD4930B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 493 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 273.410

$0.36575

WK73R2JTTE8662F

WK73R2JTTE8662F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 86.6K OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

SG73P2ETTD110G

SG73P2ETTD110G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11 OHM 2% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

AC2010FK-0728K7L

AC2010FK-0728K7L

Yageo

RES SMD 28.7K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.229.157

$0.04486

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв