RT0805BRC074K87L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805BRC074K87L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.22479
Листови со податоци онлајн
RT0805BRC074K87L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.87 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD5170C25

RN73H2ATTD5170C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 517 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RCS08059K10JNEA

RCS08059K10JNEA

Vishay / Dale

RES SMD 9.1K OHM 5% 0.4W 0805

На залиха: 4.424.778

$0.02260

RK73H2BTTD33R0D

RK73H2BTTD33R0D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.405.002

$0.04158

RT1210FRD0720R5L

RT1210FRD0720R5L

Yageo

RES SMD 20.5 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 1.612.643

$0.06201

RT1206WRC0736RL

RT1206WRC0736RL

Yageo

RES SMD 36 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 91.001

$1.20877

RG1608P-64R9-B-T5

RG1608P-64R9-B-T5

Susumu

RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.758.705

$0.05686

CRCW12063M00JNTA

CRCW12063M00JNTA

Vishay / Dale

RES SMD 3M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 5.941.770

$0.01683

CR0805-JW-103ELF

CR0805-JW-103ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ETTD4320D25

RN73R2ETTD4320D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RN73H1ETTP1212B50

RN73H1ETTP1212B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.1K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв