AT0603BRD071K96L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AT0603BRD071K96L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07660
Листови со податоци онлајн
AT0603BRD071K96L PDF
 • серија:AT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.96 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S08F1333V

ERJ-S08F1333V

Panasonic

RES SMD 133K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.747.252

$0.03640

RN73R2ATTD39R0F25

RN73R2ATTD39R0F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 39 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R2ETTD3570A10

RN73R2ETTD3570A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 153.444

$0.65170

RN73H2ETTD1743B25

RN73H2ETTD1743B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 174K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 113.636

$0.88000

RCP0505B150RGTP

RCP0505B150RGTP

Vishay / Dale

RES SMD 150 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 127.437

$0.78470

ERJ-U0XF1870Y

ERJ-U0XF1870Y

Panasonic

RES 187 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.638.806

$0.06102

RN73H1JTTD2201D50

RN73H1JTTD2201D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.2K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

CRCW1206392RFKEA

CRCW1206392RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 392 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

AC1206FR-07102RL

AC1206FR-07102RL

Yageo

RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1JTTD1841A10

RN73R1JTTD1841A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.84K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 313.873

$0.31860

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв