ERA-6VRB2201V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERA-6VRB2201V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 2.2K OHM 0.1% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.19644
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERA-6V
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW12101R78FNEA

CRCW12101R78FNEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.78 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.450.980

$0.04080

CR1206-8W-9313FT

CR1206-8W-9313FT

Venkel LTD

RES 931K OHM 1% 1/8W 1206

На залиха: 14.492.753

$0.00690

MCT06030D2430BP500

MCT06030D2430BP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 243 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.277.139

$0.07830

RN73R2ATTD3740B25

RN73R2ATTD3740B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 374 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RK73B1JTTD331G

RK73B1JTTD331G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 330 OHM 2% 1/8W 0603

На залиха: 9.025.270

$0.01108

WK73R1ETTP1130F

WK73R1ETTP1130F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 113 OHM 1% 1/3W 0402

На залиха: 4.140.786

$0.02415

HV731JTTD9764F

HV731JTTD9764F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.76M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.073.537

$0.09315

TNPW06033K32BHTA

TNPW06033K32BHTA

Vishay / Dale

RES 3.32K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 391.604

$0.25536

CRCW0201698RFNED

CRCW0201698RFNED

Vishay / Dale

RES SMD 698 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RG2012N-5901-W-T1

RG2012N-5901-W-T1

Susumu

RES SMD 5.9K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 298.552

$0.33495

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв