KTR18EZPJ244

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
KTR18EZPJ244
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 240K OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01701
Листови со податоци онлајн
KTR18EZPJ244 PDF
 • серија:KTR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:240 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, High Voltage
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG731JTTD153K

SG731JTTD153K

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15K OHM 10% 1/10W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

AF1210FR-0739KL

AF1210FR-0739KL

Yageo

RES SMD 39K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.718.868

$0.03678

ERJ-P6WF8203V

ERJ-P6WF8203V

Panasonic

RES SMD 820K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 181.818

$0.55000

CAR0603-22RB1

CAR0603-22RB1

Riedon

RES SMD 22 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.543.209

$0.06480

ESR18EZPJ365

ESR18EZPJ365

ROHM Semiconductor

RES SMD 3.6M OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 5.268.703

$0.01898

SMM02040E2741BB300

SMM02040E2741BB300

Vishay / Beyschlag

RES 2.74KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 469.924

$0.21280

RN73R2ETTD2151F100

RN73R2ETTD2151F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

M55342H06B19B1RTS

M55342H06B19B1RTS

Vishay / Dale

RES SMD 19.1KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 19.651

$6.61520

CRCW20104K30JNEF

CRCW20104K30JNEF

Vishay / Dale

RES SMD 4.3K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 333.333

$0.30000

RN73R2BTTD87R6B25

RN73R2BTTD87R6B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 87.6 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 892.857

$0.11200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв