WSLP0603R0270FEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WSLP0603R0270FEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.027 OHM 1% 2/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.35000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WSLP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:27 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W, 2/5W
 • составот:Metal Element
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±75ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
 • висина - седење (макс):0.023" (0.58mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0402CRE073K92L

RT0402CRE073K92L

Yageo

RES SMD 3.92K OHM 1/16W 0402

На залиха: 2.482.005

$0.04029

AT0603BRD07121RL

AT0603BRD07121RL

Yageo

RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.305.483

$0.07660

RN73R2ATTD6980A10

RN73R2ATTD6980A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 698 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 313.873

$0.31860

CPF1206B4R7E1

CPF1206B4R7E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.7 OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 617.894

$0.16184

RN73H2BTTD2082D25

RN73H2BTTD2082D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.8K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RN73H2BTTD5423D100

RN73H2BTTD5423D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 542K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

MCS04020C5231FE000

MCS04020C5231FE000

Vishay / Beyschlag

RES SMD 5.23K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 3.571.428

$0.02800

M55342H06B316ERT5

M55342H06B316ERT5

Vishay / Dale

RES SMD 316K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 75.914

$1.44900

AT0603BRD0726R7L

AT0603BRD0726R7L

Yageo

RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.305.483

$0.07660

WSL1206R1500FTA18

WSL1206R1500FTA18

Vishay / Dale

RES 0.15 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 303.951

$0.32900

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв