RQ73C1E1K0BTD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RQ73C1E1K0BTD
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 1 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
7059
Единечната цена
$0.75000
Листови со податоци онлајн
RQ73C1E1K0BTD PDF
 • серија:RQ73
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD1962B05

RN73H1JTTD1962B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.6K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 158.290

$0.63175

ERJ-HP6D1212V

ERJ-HP6D1212V

Panasonic

RES 12.1K OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

$0.04965

TNPW1210274RBECN

TNPW1210274RBECN

Vishay / Dale

RES 274 OHM 0.1% 1/3W 1210

На залиха: 125.313

$0.79800

RN73H1JTTD1621A05

RN73H1JTTD1621A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.62K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 148.887

$0.67165

RC0805DR-071K33L

RC0805DR-071K33L

Yageo

RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.949.270

$0.01439

RN73H2ATTD9650D50

RN73H2ATTD9650D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 965 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RCWL2010R330JNEA

RCWL2010R330JNEA

Vishay / Dale

RES 0.33 OHM 5% 1/2W 2010

На залиха: 592.276

$0.16884

RN73R2BTTD1471F10

RN73R2BTTD1471F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.47K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

$0.13860

RS73G2BTTD1003C

RS73G2BTTD1003C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 100K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

HV73V1JTTD3324F

HV73V1JTTD3324F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.32M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 934.055

$0.10706

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв