CPF0402B5K9E1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPF0402B5K9E1
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
3390
Единечната цена
$0.65000
Листови со податоци онлајн
CPF0402B5K9E1 PDF
 • серија:CPF, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.9 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG3216P-3011-B-T5

RG3216P-3011-B-T5

Susumu

RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 895.094

$0.11172

73L4R33G

73L4R33G

CTS Corporation

RES 0.33 OHM 2% 1/4W 1206

На залиха: 3.819.709

$0.02618

CHP0805L1500JNT

CHP0805L1500JNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0805

На залиха: 35.600

$3.37070

RN73H2ETTD1302A10

RN73H2ETTD1302A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

RNCF0201DTC4K70

RNCF0201DTC4K70

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.7K OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.968.253

$0.02520

SG73S2ATTD1961D

SG73S2ATTD1961D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.96K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

ERA-1ARC6980C

ERA-1ARC6980C

Panasonic

RES SMD 698 OHM 0.25% 1/20W 0201

На залиха: 151.515

$0.66000

WK73R2ATTD5110F

WK73R2ATTD5110F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 511 OHM 1% 1W 0805

На залиха: 2.760.905

$0.03622

CRCW12064R70JNEAC

CRCW12064R70JNEAC

Vishay / Dale

RES 4.7 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.793.103

$0.00725

M55342K12B6B19RTS

M55342K12B6B19RTS

Vishay / Dale

RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 19.651

$6.61520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв