RN73H2BTTD2371A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD2371A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.37K OHM 0.05% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.49875
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.37 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMCS0603FT127K

RMCS0603FT127K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 127K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 18.315.018

$0.00546

AA0201FR-0744K2L

AA0201FR-0744K2L

Yageo

RES SMD 44.2K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 5.913.660

$0.01691

ERJ-8GEYJ752V

ERJ-8GEYJ752V

Panasonic

RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H2BTTD2R61F

RK73H2BTTD2R61F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.61 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.441.647

$0.00874

PE2512JKE7W0R027L

PE2512JKE7W0R027L

Yageo

RES 0.027 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 594.247

$0.16828

RN73R2ATTD1721F100

RN73R2ATTD1721F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.72K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

TNPU080521K5AZEN00

TNPU080521K5AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 21.5KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 89.521

$1.22876

CRCW060336R0JNTC

CRCW060336R0JNTC

Vishay / Dale

RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 8.635.578

$0.01158

RMCF0201FT562R

RMCF0201FT562R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 562 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT0805DRE0713K7L

RT0805DRE0713K7L

Yageo

RES SMD 13.7K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

$0.01433

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв