RN73R2ATTD3901F100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD3901F100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 3.9K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.9 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW12189K53FKEK

CRCW12189K53FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 9.53K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

$0.10868

RN731JTTD4590F50

RN731JTTD4590F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 459 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73H2BTTD56R2B25

RN73H2BTTD56R2B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.2 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

ERA-1ARC3740C

ERA-1ARC3740C

Panasonic

RES SMD 374 OHM 0.25% 1/20W 0201

На залиха: 151.515

$0.66000

RN73R2BTTD1241F100

RN73R2BTTD1241F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.24K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

AF0402FR-07330RL

AF0402FR-07330RL

Yageo

RES SMD 330 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD1023B10

RN73H2BTTD1023B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 102K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 273.410

$0.36575

RS73F2ATTD3742F

RS73F2ATTD3742F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.4K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

CRCW020121K0FKED

CRCW020121K0FKED

Vishay / Dale

RES SMD 21K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 3.269.042

$0.03059

RN73H2ATTD7590F100

RN73H2ATTD7590F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 759 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв