RT0603WRD075K9L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0603WRD075K9L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 5.9KOHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.24939
Листови со податоци онлајн
RT0603WRD075K9L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.9 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR044561F

CR044561F

Meritek

RES SMD 4.56K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

$0.01433

RN73R2ATTD3573C25

RN73R2ATTD3573C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 357K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RG1608N-1740-W-T5

RG1608N-1740-W-T5

Susumu

RES SMD 174 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 358.037

$0.27930

PTN1206E83R5BST1

PTN1206E83R5BST1

Vishay

RES SMD 83.5 OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

$0.58520

RK73H2HTTE6204F

RK73H2HTTE6204F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.2M OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.195.871

$0.04554

73E3R051G

73E3R051G

CTS Corporation

RES 0.051 OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 1.004.217

$0.09958

RN73R1ETTP4171F25

RN73R1ETTP4171F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.17K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RC0201DR-07953RL

RC0201DR-07953RL

Yageo

RES SMD 953 OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 4.926.108

$0.02030

AF0402FR-079K76L

AF0402FR-079K76L

Yageo

RES SMD 9.76K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 14.471.780

$0.00691

RNCF0805BTE15K4

RNCF0805BTE15K4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 15.4K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.851.851

$0.05400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв