RN73R2BTTD1370B10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD1370B10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 137 OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.29700
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:137 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ATTD1910D10

RN73R2ATTD1910D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 191 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 660.982

$0.15129

M55342H04B3B28RWS

M55342H04B3B28RWS

Vishay / Dale

RES SMD 3.28KOHM 0.1% 0.15W 1505

На залиха: 9.638

$11.41200

CHP1206K3302FBT

CHP1206K3302FBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 28.793

$4.16760

RK73B1FRTTBL103G

RK73B1FRTTBL103G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10K OHM 2% 1/32W 1005

На залиха: 161.290

$0.62000

RE1206FRE07191KL

RE1206FRE07191KL

Yageo

RES SMD 191K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.299.435

$0.00885

TNPW08053K90BEEN

TNPW08053K90BEEN

Vishay / Dale

RES 3.9K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

RN73R1JTTD6121C25

RN73R1JTTD6121C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.12K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RG2012V-272-D-T5

RG2012V-272-D-T5

Susumu

RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 179.018

$0.55860

CRCW12105R49FNEA

CRCW12105R49FNEA

Vishay / Dale

RES SMD 5.49 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.450.980

$0.04080

WSL0805R0330FEB

WSL0805R0330FEB

Vishay / Dale

RES 0.033 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 255.102

$0.39200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв