M55342H12B2E00PT5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342H12B2E00PT5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.56890
Листови со податоци онлајн
M55342H12B2E00PT5 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM0603
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1005V-3650-D-T10

RG1005V-3650-D-T10

Susumu

RES SMD 365 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 146.136

$0.68429

RT0805CRE077K87L

RT0805CRE077K87L

Yageo

RES SMD 7.87KOHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.826.817

$0.05474

RN73H2ATTD4172C50

RN73H2ATTD4172C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.7K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

M55342K06B113ARWS

M55342K06B113ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 113 OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RM25F1240CT

RM25F1240CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 124 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.000.000

$0.05000

RN73H2ATTD1373D25

RN73H2ATTD1373D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 137K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

D55342E07B287BRT5

D55342E07B287BRT5

Vishay / Dale

RES SMD 287K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 51.960

$2.11700

SG73P2BTTD7683F

SG73P2BTTD7683F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 768K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

CRCW06036K04DKEAP

CRCW06036K04DKEAP

Vishay / Dale

RES SMD 6.04KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RC1005F8251CS

RC1005F8251CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 8.25K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 19.047.619

$0.00525

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв