MCR01MRTJ330

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCR01MRTJ330
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 33 OHM 5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
2
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
MCR01MRTJ330 PDF
 • серија:MCR
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Discontinued at Digi-Key
 • отпор:33 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-PA3J563V

ERJ-PA3J563V

Panasonic

RES SMD 56K OHM 5% 1/4W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SR732ERTTD4R7G

SR732ERTTD4R7G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.7 OHM 2% 1/2W 1210

На залиха: 660.414

$0.15142

CR0805-FX-8870ELF

CR0805-FX-8870ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 887 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 20.000.000

$0.00500

RG1005N-5361-W-T5

RG1005N-5361-W-T5

Susumu

RES SMD 5.36K OHM 1/16W 0402

На залиха: 216.995

$0.46084

ESR18EZPJ6R2

ESR18EZPJ6R2

ROHM Semiconductor

RES SMD 6.2 OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 714.285

$0.14000

RS73G2ATTD3400D

RS73G2ATTD3400D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 340 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

MMP100JR-75K

MMP100JR-75K

Yageo

RES SMD 5% 1W MELF

На залиха: 2.290.950

$0.04365

RN73H1ETTP3401C10

RN73H1ETTP3401C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.4K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

RT0805BRC07523KL

RT0805BRC07523KL

Yageo

RES SMD 523K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 444.859

$0.22479

AR0805FR-072M8L

AR0805FR-072M8L

Yageo

RES SMD 2.8M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв