ERJ-P03F13R7V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P03F13R7V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04125
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-P03
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:13.7 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G1JTTD1873D

RS73G1JTTD1873D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 187K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RN73R2ETTD6422F25

RN73R2ETTD6422F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

CRCW2512160RFKEG

CRCW2512160RFKEG

Vishay / Dale

RES SMD 160 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.007.628

$0.04981

RN73H2BTTD3093B25

RN73H2BTTD3093B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 309K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

CRGV2010F562K

CRGV2010F562K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 562K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 880.824

$0.11353

CRCW060323K2DKEAP

CRCW060323K2DKEAP

Vishay / Dale

RES SMD 23.2KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RC1005F38R3CS

RC1005F38R3CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 38.3 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-U1TJ750U

ERJ-U1TJ750U

Panasonic

RES 75 OHM 5% 1W 2512 SMD

На залиха: 1.038.853

$0.09626

RNCS0805BTC33K2

RNCS0805BTC33K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 33.2K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 1.175.778

$0.08505

RN73H2ATTD3360A10

RN73H2ATTD3360A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 336 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 254.874

$0.39235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв