RE0201BRE07102KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RE0201BRE07102KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10517
Листови со податоци онлајн
RE0201BRE07102KL PDF
 • серија:RE
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:102 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-2RHD1691X

ERJ-2RHD1691X

Panasonic

RES 1.69K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.264.462

$0.01210

ERJ-P06F13R0V

ERJ-P06F13R0V

Panasonic

RES SMD 13 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 4.967.709

$0.02013

RT1206FRD07681RL

RT1206FRD07681RL

Yageo

RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

CRCW25121R80JNEGHP

CRCW25121R80JNEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.8 OHM 5% 1.5W 2512

На залиха: 510.960

$0.19571

RN73R2ATTD7773B50

RN73R2ATTD7773B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 777K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RE0402DRE072KL

RE0402DRE072KL

Yageo

RES SMD 2K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.067.137

$0.01415

RN73R1JTTD2712B25

RN73R1JTTD2712B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27.1K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

CRGV0805J620K

CRGV0805J620K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 620K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 8.857.395

$0.01129

ERA-8ARB8061V

ERA-8ARB8061V

Panasonic

RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 103.773

$1.06000

HVCB1206DTC150M

HVCB1206DTC150M

Stackpole Electronics, Inc.

RES 150M OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 37.400

$3.20850

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв