ERA-6VEB4220V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERA-6VEB4220V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 422 OHM 0.1% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.17742
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERA-6V
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:422 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
D55342E07B750ARWS

D55342E07B750ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RCL12181K91FKEK

RCL12181K91FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 1.91K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 920.132

$0.10868

RT0805DRD07953RL

RT0805DRD07953RL

Yageo

RES SMD 953 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.862.495

$0.02589

ERJ-U02D1273X

ERJ-U02D1273X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 12

На залиха: 6.493.506

$0.01540

RN73H2ATTD1273B25

RN73H2ATTD1273B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 127K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RS73F1JTTD4992B

RS73F1JTTD4992B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.9K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RN73H2ETTD3650B25

RN73H2ETTD3650B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 365 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

AC2010FK-07165RL

AC2010FK-07165RL

Yageo

RES SMD 165 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.229.157

$0.04486

RNCP1206FTD2K32

RNCP1206FTD2K32

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.32K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-PB3B2371V

ERJ-PB3B2371V

Panasonic

RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 434.782

$0.23000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв