RN73R2ATTD3790A25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD3790A25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 379 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.24750
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:379 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1ETTP4371C10

RN73H1ETTP4371C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.37K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

SR732BTTDR475D

SR732BTTDR475D

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

RN73R2ETTD2581B10

RN73R2ETTD2581B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

$0.39900

HRG3216P-9101-B-T1

HRG3216P-9101-B-T1

Susumu

RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 223.773

$0.44688

RS73G1JTTD1242D

RS73G1JTTD1242D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.4K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

TNPW121044K2BEEN

TNPW121044K2BEEN

Vishay / Dale

RES 44.2K OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 150.375

$0.66500

RN73H2ATTD22R3F50

RN73H2ATTD22R3F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.3 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

AT0402CRD0722K6L

AT0402CRD0722K6L

Yageo

RES SMD 22.6K OHM 1/16W 0402

На залиха: 1.165.637

$0.08579

RN731JTTD4532B50

RN731JTTD4532B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 45.3K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

AA1210JR-075R6L

AA1210JR-075R6L

Yageo

RES SMD 5.6 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.420.721

$0.04131

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв