RT0603BRC0782KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0603BRC0782KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11119
Листови со податоци онлајн
RT0603BRC0782KL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:82 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1005V-4120-W-T5

RG1005V-4120-W-T5

Susumu

RES SMD 412 OHM 0.05% 1/16W 0402

На залиха: 106.443

$1.03341

RC1005F4223CS

RC1005F4223CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 422K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 19.047.619

$0.00525

ERJ-XGNJ3R3Y

ERJ-XGNJ3R3Y

Panasonic

RES SMD 3.3 OHM 5% 1/32W 01005

На залиха: 555.555

$0.18000

RQ73C1E71R5BTD

RQ73C1E71R5BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 71.5 OHMS 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 133.333

$0.75000

ERJ-U03D4703V

ERJ-U03D4703V

Panasonic

0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 47

На залиха: 4.095.004

$0.02442

AT0402DRE0717R4L

AT0402DRE0717R4L

Yageo

RES SMD 17.4 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

$0.03364

CRGH1206J510K

CRGH1206J510K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 510K OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 6.176.652

$0.01619

RN73R1JTTD5171F25

RN73R1JTTD5171F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.17K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

CR101R78F

CR101R78F

Meritek

RES SMD 1.78 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.185.851

$0.02389

RN73R2ETTD12R0D25

RN73R2ETTD12R0D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв