RNCF1206BKE34K0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF1206BKE34K0
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 34K OHM 0.1% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09744
Листови со податоци онлајн
RNCF1206BKE34K0 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:34 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RQ73C2A34RBTD

RQ73C2A34RBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 34 OHMS 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 136.986

$0.73000

RG3216N-2202-W-T1

RG3216N-2202-W-T1

Susumu

RES SMD 22K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 216.995

$0.46084

ERJ-1GEF91R0C

ERJ-1GEF91R0C

Panasonic

RES SMD 91 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

PLT0603Z4321LBTS

PLT0603Z4321LBTS

Vishay

RES SMD 4.32K OHM 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

RN73R1JTTD1172A05

RN73R1JTTD1172A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.7K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 187.969

$0.53200

RNCF0805BTT11K8

RNCF0805BTT11K8

Stackpole Electronics, Inc.

RES 11.8K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 626.566

$0.15960

AC2512FK-0721RL

AC2512FK-0721RL

Yageo

RES SMD 21 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 188.679

$0.53000

RS73F2BTTD4702F

RS73F2BTTD4702F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 47K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RG2012N-1621-D-T5

RG2012N-1621-D-T5

Susumu

RES SMD 1.62K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.022.913

$0.09776

CRCW080569K8FKTB

CRCW080569K8FKTB

Vishay / Dale

RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.321.112

$0.01582

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв