KTR03EZPJ8R2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
KTR03EZPJ8R2
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01564
Листови со податоци онлајн
KTR03EZPJ8R2 PDF
 • серија:KTR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.2 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, High Voltage
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
D55342E07B904ARWS

D55342E07B904ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 904 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RT0805WRC0734R8L

RT0805WRC0734R8L

Yageo

RES SMD 34.8 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 290.461

$0.34428

AC0402FR-0718RL

AC0402FR-0718RL

Yageo

RES SMD 18 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1JTTD3123F50

RN73H1JTTD3123F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 312K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

AA0201FR-0791RL

AA0201FR-0791RL

Yageo

RES SMD 91 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RK73H2BTTD4753D

RK73H2BTTD4753D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 475K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.405.002

$0.04158

CR1206-JW-202ELF

CR1206-JW-202ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 2K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW120666K5BYTA

TNPW120666K5BYTA

Vishay / Dale

RES 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

$0.39900

CRCW25121R21FKTG

CRCW25121R21FKTG

Vishay / Dale

RES SMD 1.21 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 836.540

$0.11954

RN73H1JTTD3653F25

RN73H1JTTD3653F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 365K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв