AR0805FR-07309RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AR0805FR-07309RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 309 OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07865
Листови со податоци онлајн
AR0805FR-07309RL PDF
 • серија:AR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:309 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H2ARTTD5362D

RK73H2ARTTD5362D

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 2.319.109

$0.04312

M55342E12B6E65RWS

M55342E12B6E65RWS

Vishay / Dale

RES SMD 6.65K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

TNPW12061K05FEEA

TNPW12061K05FEEA

Vishay / Dale

RES 1.05K OHM 1% 2/5W 1206

На залиха: 501.253

$0.19950

CRCW201042R2FKEFHP

CRCW201042R2FKEFHP

Vishay / Dale

RES SMD 42.2 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 707.814

$0.14128

PHP00603E3701BBT1

PHP00603E3701BBT1

Vishay

RES SMD 3.7K OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

M55342H03B78E7RWS

M55342H03B78E7RWS

Vishay / Dale

RES SMD 78.7K OHM 1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

$10.62000

RP73PF1E825RBTDF

RP73PF1E825RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 825 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.007.049

$0.09930

RG1005N-5901-D-T10

RG1005N-5901-D-T10

Susumu

RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

$0.15362

RN73R1ETTP3091B25

RN73R1ETTP3091B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.09K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN731JTTD5422C50

RN731JTTD5422C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 54.2K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв