TNPW060340K2BECN

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW060340K2BECN
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 40.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.36708
Листови со податоци онлајн
TNPW060340K2BECN PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:40.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCP2512B43R0GEB

RCP2512B43R0GEB

Vishay / Dale

RES SMD 43 OHM 2% 3.5W 2512

На залиха: 71.298

$1.54280

CRCW25122K15FKEGHP

CRCW25122K15FKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 2.15K OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 447.807

$0.22331

RNCF0201DTC261R

RNCF0201DTC261R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 261 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.968.253

$0.02520

ERJ-U03F4992V

ERJ-U03F4992V

Panasonic

RES 49.9K OHM 1% 1/10W 0603 SMD

На залиха: 5.385.029

$0.01857

AC1210JR-079K1L

AC1210JR-079K1L

Yageo

RES SMD 9.1K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 3.368.137

$0.02969

TNPW12101K69BETA

TNPW12101K69BETA

Vishay / Dale

RES 1.69K OHM 0.1% 1/3W 1210

На залиха: 169.342

$0.59052

RN73R1JTTD89R8F50

RN73R1JTTD89R8F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 89.8 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

AR0805FR-07309RL

AR0805FR-07309RL

Yageo

RES SMD 309 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

RK73H2ARTTD5362D

RK73H2ARTTD5362D

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 2.319.109

$0.04312

M55342E12B6E65RWS

M55342E12B6E65RWS

Vishay / Dale

RES SMD 6.65K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв