PHP00805H1500BBT1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PHP00805H1500BBT1
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 150 OHM 0.1% 5/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.63920
Листови со податоци онлајн
PHP00805H1500BBT1 PDF
 • серија:PHP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:150 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.63W, 5/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW251247R0JNEH

CRCW251247R0JNEH

Vishay / Dale

RES SMD 47 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

$0.04744

RN73R2ETTD1230D50

RN73R2ETTD1230D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

M55342E02B200ART5

M55342E02B200ART5

Vishay / Dale

RES SMD 200 OHM 0.1% 1/8W 0505

На залиха: 51.960

$2.11700

RN73R1JTTD7062F50

RN73R1JTTD7062F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 70.6K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RS73F2ATTD9312F

RS73F2ATTD9312F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 93.1K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73R2ATTD7771A05

RN73R2ATTD7771A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.77K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 187.969

$0.53200

TNPW06033K00FETA

TNPW06033K00FETA

Vishay / Dale

RES 3K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.481.481

$0.06750

RPC1206JT150K-UP

RPC1206JT150K-UP

Stackpole Electronics, Inc.

RES, PULSE, 1206, 5%, 150 KOHM,

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R1JTTD1672C25

RN73R1JTTD1672C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.7K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

CRCW2010280KFKEFHP

CRCW2010280KFKEFHP

Vishay / Dale

RES SMD 280K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 707.814

$0.14128

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв