AF0805FR-073K3L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AF0805FR-073K3L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01238
Листови со податоци онлајн
AF0805FR-073K3L PDF
 • серија:AF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.3 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW040266K5FKED

CRCW040266K5FKED

Vishay / Dale

RES SMD 66.5K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCS1206BKE3K48

RNCS1206BKE3K48

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.48K OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 1.041.666

$0.09600

RC2012F8253CS

RC2012F8253CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 825K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.765.899

$0.01478

RGC1206FTD681R

RGC1206FTD681R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 681 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 4.140.786

$0.02415

RT0603DRE0729R4L

RT0603DRE0729R4L

Yageo

RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 8.354.218

$0.01197

RGC1206FTD1K69

RGC1206FTD1K69

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.69K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 4.140.786

$0.02415

RT0603BRD0761R9L

RT0603BRD0761R9L

Yageo

RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 312.500

$0.32000

RG3216P-73R2-B-T5

RG3216P-73R2-B-T5

Susumu

RES SMD 73.2 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 895.094

$0.11172

AT1206DRD07147KL

AT1206DRD07147KL

Yageo

RES SMD 147K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.299

$0.18440

CRL2512-FW-R150ELF

CRL2512-FW-R150ELF

J.W. Miller / Bourns

RES 0.15 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 129.870

$0.77000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв