RN73H1JTTD1153D10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD1153D10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 115K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.15546
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:115 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCS040220R0FKED

RCS040220R0FKED

Vishay / Dale

RES SMD 20 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 909.090

$0.11000

SG73P2ETTD53R6D

SG73P2ETTD53R6D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 53.6 OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

$0.06391

CRCW060322M0JPEAHR

CRCW060322M0JPEAHR

Vishay / Dale

RES SMD 22M OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 243.902

$0.41000

AF1206JR-0720RL

AF1206JR-0720RL

Yageo

RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 7.027.406

$0.01423

MMP100FRE1K07

MMP100FRE1K07

Yageo

RES SMD 1% 1W MELF

На залиха: 1.018.537

$0.09818

CRCW120620K0FKTA

CRCW120620K0FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 588.235

$0.17000

RK73H3ATTE2264F

RK73H3ATTE2264F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.26M OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.741.553

$0.05742

RS73G2ATTD2263F

RS73G2ATTD2263F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 226K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

CRCW020195K3FNED

CRCW020195K3FNED

Vishay / Dale

RES SMD 95.3K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73C1J464RBTD

RN73C1J464RBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 464 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 454.938

$0.21981

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв