CSRF2512JT3L00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CSRF2512JT3L00
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 0.003 OHM 5% 2W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.76000
Листови со податоци онлајн
CSRF2512JT3L00 PDF
 • серија:CSRF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
 • висина - седење (макс):0.037" (0.95mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0402F27R4CS

RC0402F27R4CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 27.4 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

MCR50JZHF1130

MCR50JZHF1130

ROHM Semiconductor

RES SMD 113 OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 588.235

$0.17000

ESR18EZPF1102

ESR18EZPF1102

ROHM Semiconductor

RES SMD 11K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.797.101

$0.01725

MCU08050C4992DP500

MCU08050C4992DP500

Vishay / Beyschlag

RES 49.9K OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 2.016.535

$0.04959

TNPW1210475RBEEA

TNPW1210475RBEEA

Vishay / Dale

RES 475 OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 203.210

$0.49210

4-2176091-5

4-2176091-5

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 144.927

$0.69000

RN73H2ETTD1153A10

RN73H2ETTD1153A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 115K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

RN73R1JTTD4812F50

RN73R1JTTD4812F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 48.1K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

ERJ-3EKF19R1V

ERJ-3EKF19R1V

Panasonic

RES SMD 19.1 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD2001B50

RN73R2BTTD2001B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв