RK73H1JRTTD3013D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H1JRTTD3013D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 301 KOHM 0.50% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03105
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:301 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERA-3VEB7680V

ERA-3VEB7680V

Panasonic

RES 768 OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 903.668

$0.11066

TNPW12061K32BEEA

TNPW12061K32BEEA

Vishay / Dale

RES 1.32K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 504.617

$0.19817

CPF0603B604KE1

CPF0603B604KE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES 604 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 678.564

$0.14737

RT1206BRE07196RL

RT1206BRE07196RL

Yageo

RES SMD 196 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 990.000

$0.10101

RN73R2ATTD5111F50

RN73R2ATTD5111F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.11K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RNCF0402DKE113R

RNCF0402DKE113R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 113 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 4.273.504

$0.02340

RN73R2ATTD3322A25

RN73R2ATTD3322A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33.2K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 404.040

$0.24750

MCS04020D3741DE000

MCS04020D3741DE000

Vishay / Beyschlag

RES SMD 3.74KOHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.927.400

$0.03416

TNPW120611K8BECN

TNPW120611K8BECN

Vishay / Dale

RES 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

$0.39900

RN73H2ETTD2460D10

RN73H2ETTD2460D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 246 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

$0.23925

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв